OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Drukowany tor przeszkód//

Drukowany tor przeszkód

Podczas otwarcia wystawy Sport w sztuce odwiedzający MOCAK stworzyli mural z udziałem artysty Artura Wabika. Ta praca stała się inspiracją do warsztatu, w którym wzięły udział dzieci ze świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krakowie. Projekt składał się z dwóch części.

Pierwszym etapem były zajęcia w świetlicy, gdzie uczniowie spędzają czas po lekcjach.  
Uczestnicy projektu, w miejscu dobrze im znanym mogli się wspólnie zastanowić, czym jest muzeum oraz jak wygląda krakowskie Muzeum Sztuki Współczesnej. Pomocne były zadania i materiały edukacyjne inspirowane Kolekcją MOCAK-u.

Kolejnym etapem była wizyta w Muzeum. Zajęcia obfitowały w rozmaite atrakcje. Najpierw uczestnicy poznali wystawę Sport w sztuce oraz wybrane dzieła z Kolekcji MOCAK-u. Zwiedzaniu ekspozycji towarzyszyły interaktywne zadania.

Następnie na dziedzińcu Muzeum dzieci mogły zobaczyć oraz poznać historię muralu zatytułowanego CMYK w MOCAK-u (http://mocak.pl/edukacja/pokaz/134)
Wykorzystując cztery podstawowe kolory farb drukarskich, te same, w których wykonany jest mural, dzieci pomalowały pudełka, które następnie umieściły przed wyobrażoną maszyną drukarską, namalowaną na ścianie. Powstał w ten sposób kolorowy tor przeszkód, a dziedziniec Muzeum zamienił się na chwilę w przestrzeń gier i zabaw sportowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii!