Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Kalendarz

Nowe wystawy. Księgozbiory specjalne

Zachęcamy do skorzystania z oferty księgozbiorów specjalnych towarzyszących nowo otwartym wystawom.

Małopolski Budżet Obywatelski

Zachęcamy mieszkańców Województwa Małopolskiego do wzięcia udziału w głosowaniu na zadania zgłoszone w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego.

Bezinteresowność sztuki

Od czerwca 2016 roku MOCAK zorganizuje cykl bezpłatnych spotkań i warsztatów dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

Letnie re-kreacje (2)

Zapraszamy stowarzyszenia działające nieodpłatnie na rzecz młodzieży na bezpłatne oprowadzanie po aktualnych wystawach w MOCAK-u, połączone z warsztatami.

Wykład Chrisa Saltera Projektowanie wielozmysłowych środowisk performatywnych

18.12.2018 godz. 17

18 grudnia o godzinie 17 zapraszamy do sali audiowizualnej na wykład w formule masterclass pt. Projektowanie wielozmysłowych środowisk performatywnych, który wygłosi Chris Salter.

Wtorki z Kolekcją. Lars Laumann

18.12.2018 godz. 11–19

W listopadzie oraz grudniu, w ramach całorocznego projektu Wtorki z Kolekcją, prezentujemy pracę Larsa Laumanna Zamknij się, dzieciaku, to nie bingo.

Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast? Spotkanie autorskie

13.12.2018 godz. 18

W czwartek 13 grudnia o godzinie 18 MOCAK oraz Wydawnictwo Znak zapraszają na spotkanie z Radosławem Gajdą oraz Natalią Szcześniak, autorami książki Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?. Spotkanie poprowadzi Piotr Kozanecki, dziennikarz Onet.pl.

Projektowanie książki – spotkanie z prof. Władysławem Plutą

09.12.2018 godz. 16–17.30

Spotkanie z profesorem Władysławem Plutą będzie okazją do poznania historii zaprojektowanych przez niego książek, warsztatu projektanta oraz szansą na wyćwiczenie oka w uważnym patrzeniu i analizowaniu komunikatów wizualnych.

Aktywne czytanie. O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki

09.12.2018 godz. 11–12.30

9 grudnia o godzinie 11 zapraszamy dzieci w wieku do 10 lat wraz z opiekunami na aktywne czytanie historii O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki napisanej i zilustrowanej przez Olivera Jeffersa.

Finisaż wystawy Wycinanki polskie Alicji Białej

09.12.2018 godz. 18

9 grudnia o godzinie 18 zapraszamy na finisaż Wycinanek polskich. Ostatni dzień trwania wystawy będzie okazją do spotkania z artystką, udziału w oprowadzaniu po ekspozycji oraz podsumowania krakowskiej odsłony akcji Polska bez obrazy.