OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//reCYCLING vol.2 - TAK dla sportu, TAK dla sztuki//

reCYCLING vol.2 - TAK dla sportu, TAK dla sztuki

Pierwszego września 2012 roku w Muzeum odbyła się druga odsłona akcji ReCYCLING. Uczestnicy mieli okazję nie tylko odświeżyć swoje jednoślady, ale także poszerzyć wiedzę na temat rowerów, zwiedzić wystawę Sport w sztuce i sprawdzić swoje siły w maratonie rowerowym Schwinn Cycling. Specjalnym gościem wydarzenia był streetartowy kolektyw Massmix.

Szczegółowy opis idei wydarzenia znajduje się w galerii poświęconej pierwszej edycji reCYCLING-u: galeria

MALOWANIE ROWERÓW

Kilkudziesięciu uczestników miało okazję zmienić swoje rowery nie do poznania. Posłużyły im do tego spraye, szablony, naklejki itp. Rowerzyści podczas malowania nie tylko upiększali swoje jednoślady, ale także rozwijali kreatywność i świetnie się bawili!
Wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie Dwa kółka – milion kolorów, na najlepiej pomalowany i ozdobiony rower.

POKAZ ZDJĘĆ NIEPOWTARZALNYCH JEDNOŚLADÓW

W sali audiowizualnej odbyło się podsumowanie konkursu My bike my life na najbardziej niezwykłą rowerową metamorfozę. Towarzyszył mu pokaz zdjęć nagrodzonych jednośladów oraz innych ciekawych rowerów.

WARSZTATY Z KOLEKTYWEM MASSMIX

W trakcie reCYCLING-u członkowie streetartowego kolektywu  Massmix pomagali uczestnikom warsztatów w ozdabianiu rowerów. Każdy zainteresowany, czerpiąc z banku sampli, miał szansę w wyjątkowy sposób przyozdobić swój jednoślad lub okleić specjalnie przygotowaną ścianę.

MARATON SCHWINN CYCLING

Maraton rowerowy Schwinn Cycling to rytmiczna jazda w grupie na rowerach stacjonarnych przy akompaniamencie porywającej muzyki i pod okiem profesjonalnych instruktorów z ENERGYM Fitness Club. Piotr Szmyt, Artur Podwysocki i Paweł Janas poprowadzili trzygodzinny trening, którego uczestnicy mogli zmierzyć się zarówno z innymi, jak i ze sobą, sprawdzić swoje możliwości i wytrzymałość.

WARSZTATY DLA DZIECI

Podczas gdy na patio rodzice malowali rowery, mali rowerzyści wzięli udział w warsztatach. Podczas zwiedzania wystawy Sport w sztuce, dzieci szukały w dziełach kół, ukrytych pod różnymi postaciami. Zebrane podczas tej zabawy materiały posłużyły następnie do stworzenia niezwykłych prac.