OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Wtorki z Kolekcją//. Józef Robakowski

Przejdź do wystawy

Wtorki z Kolekcją. Józef Robakowski

09.01.2018 godz. 11–19

Opublikowano: 05.01.2018

Wtorki z Kolekcją to projekt, w ramach którego w każdy wtorek – dzień darmowego wstępu do Muzeum – w sali audiowizualnej będzie można zobaczyć wybrane prace wideo z Kolekcji MOCAK-u. Nasze zbiory wideo liczą obecnie 161 dzieł. Przynajmniej połowa z nich nie była dotychczas pokazywana na wystawach Kolekcji.

Każdy miesiąc będzie poświęcony innemu artyście. W styczniu 2018 roku zaprezentujemy w dwóch odsłonach 11 prac autorstwa Józefa Robakowskiego, które zostały zakupione w 2017 roku.

9 i 16 stycznia 2018 roku zapraszamy na pokaz 10 filmów eksperymentalno-konceptualnych: Rynek, Test 1, Próba II, 22x, Prostokąt dynamiczny, Zapis, Ćwiczenie, Mój film, Przestrzeń zakłócona..., Twarz telewizyjna.

23 i 30 stycznia 2018 roku zaprezentujemy produkcję Z mojego okna. Powstała ona na bazie kilkunastogodzinnego materiału nagranego w latach 1978–1999. Artysta filmował plac przed swoim blokiem na łódzkim „Manhattanie”. Warstwie wizualnej towarzyszy empatyczny komentarz autora, pozwalający poznać bliżej jego sąsiadów oraz rodzinę, między innymi ówczesną żonę Małgorzatę Potocką. Film dokumentuje także zmiany ustrojowe i społeczne, które nastąpiły w Polsce w ciągu 20 lat.

Kurator projektu: Monika Kozioł

Zakup prac dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.