OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Wykład oraz spotkanie z Thomasem Weskim

Przejdź do wystawy

Wykład oraz spotkanie z Thomasem Weskim

02.06.2019 godz. 16

Opublikowano: 22.05.2019

W niedzielę 2 czerwca o godzinie 16 MOCAK oraz Miesiąc Fotografii w Krakowie zapraszają na wykład oraz spotkanie z Thomasem Weskim, kuratorem wystawy LEBENSMITTEL Michaela Schmidta. Ekspozycję oglądać można do 16 czerwca w Galerii Beta w MOCAK-u, w ramach 17. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim.

Projekt książki i wystawy LEBENSMITTEL (Produkty spożywcze) Michaela Schmidta, fotografa urodzonego w roku 1945 w Berlinie, obejmuje 177 zdjęć. Powstał w latach 2006–2010 podczas jego 26 podróży po Niemczech, Norwegii, Holandii, Austrii, Włoszech i Hiszpanii. W ich trakcie Schmidt fotografował tuczarnie, ubojnie, hodowle ryb i uprawy szklarniowe, plantacje owoców i warzyw, wytwórnie makaronu i sera, a także zakłady przetwórstwa mięsa, ziemniaków i owadów.

Thomas Weski (ur. w 1953 roku w Hanowerze) – kurator w Stiftung für Fotografie und Medienkunst mit Archiv Michael Schmidt. Był kuratorem w Dziale Fotografii i Mediów w Sprengel Museum w Hanowerze, głównym kuratorem w Museum Ludwig w Kolonii oraz głównym kuratorem, następnie zastępcą dyrektora w Haus der Kunst w Monachium. Obecnie pracuje nad retrospektywą Michaela Schmidta w Nationalgalerie/Hamburger Bahnhof – Museum für Gegenwart w Berlinie, która planowana jest na 2020 rok.