OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

X Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

X Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

23.11.2014

Opublikowano: 07.11.2014

Dla odwiedzających MOCAK przygotowano wiele atrakcji. Wstęp na wszystkie wystawy w tym dniu jest bezpłatny, także na warsztaty i oprowadzania.

W Dniu Otwartych Drzwi zwiedzający zostaną obdarowani upominkami – co 25. z nich otrzyma jedną publikację MOCAK-u. MOCAK Bookstore przez cały dzień oferuje 10% zniżki na wydawnictwa własne, a każdy zakup powyżej 100 zł gratyfikowany będzie małym prezentem. MOCAK Cafe będzie udzielał 10-procentowej zniżki na całe menu.

11.00    
Oprowadzanie dla dorosłych po wystawie Juliana Opiego Rzeźby, obrazy, filmy
12.00 Oprowadzanie dla dzieci po wystawie Juliana Opiego Rzeźby, obrazy, filmy
12.00–15.00
Żywe muzeum – warsztaty dla dzieci
12.30 
Oprowadzanie dla dorosłych po wystawie Instalacja czy obiekt? Prace z kolekcji MOCAK-u
13.00 oraz 14.00 Oprowadzania dla dzieci po wystawie Juliana Opiego Rzeźby, obrazy, filmy
16.00, 17.00 oraz 18.00 Oprowadzania po Bibliotece Mieczysława Porębskiego

W sali audiowizualnej przez cały dzień będzie odbywać się projekcja filmu Zabłocie zastane (15 min 40 s), przedstawiającego historię tej dzielnicy.

Ostatni goście proszeni są o przybycie do godz. 18.
Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji głównej na pięć minut przed oprowadzaniem.

Biblioteka. Muzeum. Książki

W Bibliotece MOCAK-u X Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich będzie poświęcony pięknie wydanym publikacjom.

Odwiedzający będą mogli zapoznać się z najciekawszymi przykładami unikatowych książek, stworzonych podczas organizowanych w MOCAK-u projektów edukacyjno-artystycznych.

Przez cały dzień będzie prezentowana też wyjątkowa praca – książka artystyczna Zbigniewa Makowskiego Las husula extranas (Oczerki istorii CCCP IX–XIII ww) z 1965 roku. Zapraszamy do twórczego zaangażowania w wizytę w Bibliotece Mieczysława Porębskiego i przyłączenia się do tworzenia własnych prac plastycznych inspirowanych dziełem Zbigniewa Makowskiego. Zaplanowaliśmy trzy bezpłatne oprowadzania po tej przestrzeni z przewodnikiem – o godz. 16, 17 i 18.

W tym dniu na Czytelników czeka też specjalny zestaw najpiękniejszych albumów, przewodników i książek pomagających poznać, lepiej zrozumieć i polubić sztukę współczesną.

Żywe muzeum

W czasie warsztatów powstaną prace inspirowane Kolekcją MOCAK-u oraz wystawą czasową Instalacja czy obiekt?. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursie artystycznym. Powstałe prace zostaną pokazane w specjalnie przygotowanej na ten dzień galerii. Do warsztatów można dołączyć w dowolnym momencie spotkania. Muzeum zapewnia materiały plastyczne. Wszystkich chętnych, a szczególnie dzieci, zapraszamy do holu głównego Muzeum w godzinach 12–15.

Żywe muzeum – konkurs artystyczny dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat do tworzenia prac inspirowanych Kolekcją MOCAK-u oraz wystawą czasową Instalacja czy obiekt?. Prace wykonane w dowolnej formie i technice lub ich dokładną dokumentację fotograficzną należy dostarczyć do 20 listopada 2014 roku osobiście do recepcji Muzeum, przesłać pocztą na adres MOCAK-u z dopiskiem „Dział Edukacji – Konkurs” (liczy się data wpłynięcia pracy do Muzeum) lub mejlowo na adres edukacja@mocak.pl (w przypadku prac wykonanych za pomocą programów komputerowych i zdjęć). Do prac należy dołączyć opis według wzoru: autor/tytuł/data urodzenia/miejsce zamieszkania/telefon kontaktowy opiekuna. Laureaci zostaną wyłonieni podczas podsumowania warsztatów Żywe muzeum (23.11.2014, godz. 15). Najciekawsze prace będą eksponowane na wystawie z okazji Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich (23.11.14) oraz w galerii internetowej. Laureaci konkursu otrzymają bezpłatny bilet wstępu na wybraną lekcję muzealną.