Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Akcja Ośmiorniczki dla wcześniaków

Zachęcamy do włączenia się w akcję robienia na szydełku ośmiornic przytulanek dla dzieci leżących w inkubatorach. W Bibliotece MOCAK-u będziemy wspólnie uczyć się dziergania ośmiorniczek, które przekażemy później do krakowskich szpitali.

więcej ›

Sztuka książki: klasyczna typografia a współczesne projektowanie

W środę 14 czerwca o godzinie 17 w ramach projektu Sztuka książki zapraszamy na wykład i spotkanie z kolektywem graficznym Distort Visual, który od 2010 roku współpracuje z Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.

więcej ›

Noc Bibliotek w MOCAK-u

W sobotę 3 czerwca 2017 w ramach tegorocznej Nocy Bibliotek, która odbywa się pod hasłem Czytanie porusza!, Biblioteka MOCAK-u będzie czynna od godz. 11 do 22.

więcej ›

Pokaz instalacji Zwarcie

W ramach tegorocznej 5. edycji Festiwalu Kultury i Mediów Polikultura, która odbywa się pod hasłem O dążeniach niepokornych… w Bibliotece MOCAK-u można będzie zobaczyć instalację Zwarcie autorstwa Zofii Dziurawiec i Zuzanny Opozdy.

więcej ›

Sztuka książki: klasycznie piękna książka

W środę 17 maja o godzinie 17 zapraszamy do MOCAK-u na kolejne spotkanie z cyklu Sztuka książki. o projektowaniu publikacji.

więcej ›

Sztuka książki: książki fotograficzne

W środę 10 maja o godzinie 17 zapraszamy na spotkanie poświęcone projektowaniu książek fotograficznych. Sztuka książki to cykl wykładów i spotkań przybliżających najważniejsze kwestie związane z projektowaniem książek.

więcej ›

Wielka Zbiórka Książek Zaczytani

Do 20 maja do Biblioteki MOCAK-u można przynosić książki dla dzieci i dorosłych w ramach Wielkiej Zbiórki Książek organizowanej jako część kampanii społecznej Zaczytani.

więcej ›

Kwietniowe nowości w Bibliotece MOCAK-u 2017

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece.

więcej ›

Oprowadzanie w formie gry po Bibliotece Mieczysława Porębskiego

Podczas Cracow Gallery Weekend KRAKERS zapraszamy w sobotę 22 kwietnia o godzinie 16 do zwiedzania Biblioteki, które będzie mieć charakter gry opartej na scenariuszu przygotowanym przez Darię Kubisiak, studentkę reżyserii PWST.

więcej ›

Sztuka książki: książki o sztuce

W środę 19 kwietnia o godzinie 17 zapraszamy do MOCAK-u na spotkanie poświęcone projektowaniu publikacji o sztuce. Naszymi gośćmi będą Tomasz Bierkowski oraz Jakub de Barbaro.

więcej ›