Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Archiwum

Aktywne czytanie. Ekspres Polarny

W sobotę 21 grudnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Ekspres Polarny napisanej oraz zilustrowanej przez Chrisa Van Allsburga.

więcej ›

Aktywne czytanie. Paproch

W sobotę 16 listopada o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Paproch Elizy Piotrowskiej, ilustrowanej przez Marię Ekier (Wydawnictwo Hokus-Pokus).

więcej ›

Modernizacja Biblioteki MOCAK-u

Biblioteka MOCAK-u, w tym Biblioteka Mieczysława Porębskiego, jest zamknięta w związku z remontem. Zapraszamy ponownie 7 stycznia 2020 roku. Wtedy również otworzymy nową przestrzeń edukacyjną.

więcej ›

Zabawy z książką. Kto ty jesteś?

W niedzielę, 10 listopada, o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Wytwórnia zapraszają dzieci od ósmego do dwunastego roku życia na warsztaty inspirowane książką Kto ty jesteś? Joanny Olech z ilustracjami Edgara Bąka.

więcej ›

Aktywne czytanie. Jestem dzieckiem książek

W sobotę 19 października o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie opowiadania Jestem dzieckiem książek napisanego przez Olivera Jeffersa.

więcej ›

Wrześniowe nowości w Bibliotece MOCAK-u 2019

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece.

więcej ›

Sierpniowe nowości w Bibliotece MOCAK-u 2019

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece.

więcej ›

Aktywne czytanie. Głos

W sobotę 21 września o godzinie 12 zapraszamy dzieci do siódmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Głos napisanej przez Michała Bogdanowicza i zilustrowanej przez Julię Cybis (Ezop, Warszawa 2014).

więcej ›

Smuteczki małpeczki – warsztaty rodzinne

W sobotę 24 sierpnia o godzinie 12 MOCAK oraz AWM Agencja Wydawnicza zapraszają dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na warsztaty inspirowane książką Katarzyny Vanevskiej Smuteczki małpeczki, prowadzone przez autorkę.

więcej ›

Sztuka opowieści #5. Herta Müller, Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo

Biblioteka MOCAK-u zaprasza na piąte spotkanie z cyklu Sztuka opowieści. Będziemy rozmawiać o kolażach Herty Müller z książki Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo (MOCAK, Kraków 2019).

więcej ›

Drugie Życie Książki

W niedzielę 28 lipca zapraszamy na specjalną edycję akcji Drugie Życie Książki organizowaną we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym.

więcej ›

Czerwcowe nowości w Bibliotece MOCAK-u 2019

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece. W poniżej zamieszczonym pliku przedstawiamy listę książek, które w okresie od kwietnia do czerwca zostały włączone do naszego księgozbioru.

więcej ›

Słownik. Warsztaty filmowe z Anną Pichurą

W poniedziałek 8 lipca Biblioteka MOCAK-u zaprasza młodzież i dorosłych na pierwsze z cyklu trzech warsztatów filmowych z artystką Anną Pichurą.

więcej ›

Aktywne czytanie. Pomelo rośnie

W sobotę 6 lipca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Pomelo rośnie napisanej przez Ramonę Bădescu i zilustrowanej przez Benjamina Chauda (Wydawnictwo Zakamarki). Książkę przetłumaczyła Katarzyna Skalska.

więcej ›

Aktywne czytanie. Mali ogrodnicy w wielkim mieście

W sobotę 15 czerwca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Mali ogrodnicy w wielkim mieście napisanej oraz zilustrowanej przez Martę Kulę-Ulatowską.

więcej ›

Dyskusja: Photobooki i self-publishing w Europie Środkowej i Wschodniej

W piątek 31 maja 2019 roku Paperlust Photobook Fest oraz MOCAK zapraszają na dyskusję o roli książki fotograficznej i self-publishingu w Europie Środkowej i Wschodniej.

więcej ›

Aktywne czytanie. Nasza mama czarodziejka

W sobotę 25 maja o godzinie 12 zapraszamy dzieci do 8. roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Nasza mama czarodziejka autorstwa Joanny Papuzińskiej z ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło (Wydawnictwo Literatura).

więcej ›

Słownik. Otwarte warsztaty z syryjską poetką Kholoud Charaf

W sobotę 11 maja zapraszamy na spotkanie z Kholoud Charaf, poetką z Syrii, którą Kraków gości w ramach stypendium ICORN.

więcej ›

Zabawy z książką. Dokąd idziemy, kiedy znikamy?

W niedzielę 12 maja o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Kinderkulka zapraszają dzieci od 8. do 12. roku życia na warsztaty inspirowane książką Dokąd idziemy, kiedy znikamy?

więcej ›

Marcowe nowości w Bibliotece MOCAK-u 2019

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece.

więcej ›

Słownik. Warsztaty rysunkowo-literackie z syryjską poetką Kholoud Charaf

We wtorek 9 kwietnia o godzinie 12 zapraszamy na spotkanie z Kholoud Charaf, poetką z Syrii, którą Kraków gości w ramach stypendium ICORN. Zajęcia są adresowane do wszystkich zainteresowanych. Szczególnie chętnie zapraszamy młodzież.

więcej ›

Aktywne czytanie. Edward i jego wielkie odkrycie

W sobotę 13 kwietnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Edward i jego wielkie odkrycie autorstwa Rebecki McRitchie.

więcej ›

Sztuka opowieści #2. Margaret Atwood, Kocie oko

Biblioteka MOCAK-u zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Sztuka opowieści. Książka, o której będziemy rozmawiać, to Kocie oko Margaret Atwood.

więcej ›

Sztuka opowieści #3. Siri Hustvedt, Świat w płomieniach

Biblioteka MOCAK-u zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu Sztuka opowieści. Książka, o której będziemy rozmawiać, to Świat w płomieniach Siri Hustvedt.

więcej ›

Sztuka opowieści #4. Zadie Smith, O pięknie

Biblioteka MOCAK-u zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Sztuka opowieści. Książka, o której będziemy rozmawiać, to O pięknie Zadie Smith.

więcej ›