OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Krakowska Jesień Jazzowa w MOCAK-u

Krakowska Jesień Jazzowa w MOCAK-u

Opublikowano: 01.10.2015

MOCAK oraz Fundacja Dom Kultury Alchemia zapraszają na wspólny program w ramach 10. Krakowskiej Jesieni Jazzowej. Z tej okazji w Muzeum odbędą się dwa koncerty – Mikołaja Trzaski i Paala Nilssen-Love'a.

29.10.2015 godz. 18
Polska Scena Improwizowana – Mikołaj Trzaska Trio, więcej >>

04.11.2015 godz. 18
Paal Nilssen-Love Large Unit, więcej >>

Bilety 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu, do nabycia w klubie Alchemia oraz przez stronę festiwalu http://kjj-festiwal.pl

Krakowska Jesień Jazzowa – festiwal o charakterze międzynarodowym, organizowany od 2006 roku na krakowskim Kazimierzu przez Fundację Dom Kultury Alchemia i Klub Alchemia, we współpracy z Not Two Records. Ma na celu prezentowanie fenomenów współczesnej muzyki improwizowanej. Kolejne edycje organizowane są corocznie od października do grudnia. Dyrektorem artystycznym cyklu jest Marek Winiarski. Na dziesiątej edycji, jednego z najciekawszych europejskich festiwali muzyki improwizowanej, zagrają zarówno mistrzowie jazzu, jak i młodsi, odważni muzycy, którzy śmiało wyznaczają nowe kierunki dźwiękowych poszukiwań. O tym, że improwizacja nie zna granic przekonamy się już w październiku i listopadzie.