//Narracje, estetyki, geografie: Fluxus w trzech aktach//
Narracje, estetyki, geografie: Fluxus w trzech aktach
Opublikowano: 04.08.2014
Nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej we współpracy z MOCAK-iem ukazała się publikacja Narracje, estetyki, geografie: Fluxus w trzech aktach autorstwa Grupy ETC.
„Outsiderzy świata sztuki, muzyki i literatury: dziwacy, eksperymentatorzy, emigranci, prowokatorzy, niespełnieni(?) rewolucjoniści, wynalazcy. Muzycy bez nut, filmowcy bez kamer, malarze bez płócien. Na przełomie lat 50. oraz 60. rzucili wyzwanie dominującym estetykom: zacierali dotychczasowe podziały między sztukami, tworzyli nowe środki artystycznego wyrazu (happeningi, performance’y, eventy, instalacje). Jednym z radykalnych przejawów tej tendencji była sieć artystów, swoista artystyczna międzynarodówka, nazwana przez George’a Maciunasa (litewskiego komunistę pracującego dla armii USA stacjonującej w RFN) Fluxusem. Jego historia jest historią marzeń lat 60”. Z opisu książki
Grupa ETC – powstała w roku 2009 grupa badawczo-artystyczna, zajmującą się tradycją artystyczną neoawangard, muzyki eksperymentalnej oraz sztuki intermedialnej. Skład grupy jest płynny i zmienia się w zależności od poszczególnych projektów.