OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Terytorium//

Piotr Lutyński Terytorium

26.06.2013 - 29.09.2013

Terytorium Piotra Lutyńskiego to kolejny krok artysty na drodze poszukiwania metafizycznej furtki pomiędzy światami żywych i umarłych. Projekt rozpoczęty w 2007 roku w Nowym Jorku był dwutygodniowym performansem, podczas którego Lutyński spacerował ulicami wielkiego miasta z głową jelenia przytwierdzoną do swojego torsu. Przywracał mu w ten sposób jego dawne, zajęte przez cywilizację terytoria. Podczas kolejnych prób przeniknięcia się tych dwóch światów, w przestrzeniach galeryjnych pojawiały się transcendentalne istoty, lewitujące pośród dźwięków i słów niewypowiedzianych za życia. Galeria Alfa w MOCAK-u na czas trwania wystawy zamieniła się w pokój zamieszkany przez "jelenia". Pomieszczenie wypełnione dźwiękiem i obrazem stało się punktem styczności obu światów.

Wystawie towarzyszył katalog zawierający teksty kuratorskie obu odsłon projektu oraz płytę z nagraniami utworów Piotra Lutyńskiego i jego zespołu.

W czasie wernisażu 26 czerwca odbył się koncert zespołu założonego przez artystę, w hipisowskiej scenerii kolorowego autobusu, którym podróżuje kapela.

Miejsce:
Galeria Alfa
Data wystawy:
26.06.2013 - 29.09.2013
Wernisaż:
26.06.2013 godz. 18
Artysta:
Piotr Lutyński
Kurator:
Katarzyna Wąs
Powiązane publikacje:
Więcej o artyście: