OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Zbrodnia jako inspiracja// – panel dyskusyjny

Zbrodnia jako inspiracja – panel dyskusyjny

10.06.2014 godz. 18

Opublikowano: 02.06.2014

Zapraszamy na panel dyskusyjny Zbrodnia jako inspiracja, który odbędzie się we wtorek 10 czerwca o godzinie 18. Wydarzenie towarzyszy wystawie Zbrodnia w sztuce, która jest czwartą z kolei ekspozycją realizowaną przez MOCAK w serii łączącej sztukę z najważniejszymi terminami cywilizacyjnymi, takimi jak historia, sport, nauka czy religia. W czasie spotkania zostanie omówiona kwestia zbrodni, która staje się inspiracją dla artystów.

W dyskusji wezmą udział:

Anna R. Burzyńska – wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, krytyk teatralny. Jest stałą recenzentką „Tygodnika Powszechnego”, publikuje w „Didaskaliach”, „Notatniku Teatralnym”, „Teatrze”, „Ricie Baum”.

Bogusław Habrat – pracownik Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, autor tekstu Psychiatria, kreatywność i zbrodnie w katalogu wystawy Zbrodnia w sztuce.

Maria Anna Potocka – dyrektor MOCAK-u, współkurator wystawy Zbrodnia w sztuce.

Roma Sendyka – adiunkt w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki UJ, zajmuje się teoriami badań literackich i kulturowych, wizualnością, genologią i zjawiskami „transdyscyplinarnymi”. Autorka  książki Nowoczesny esej. Studium historycznej świadomości gatunku.