OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

11. Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

11. Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

22.11.2015 godz. 11–19

Opublikowano: 01.11.2015

Dla odwiedzających MOCAK w niedzielę 22 listopada przygotowaliśmy wiele atrakcji. W tym dniu wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny, darmowy jest także udział w warsztatach i oprowadzaniach. Hasłem przewodnim 11. Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich jest Ciekawość – pierwszy krok do… muzeum.

godz. 12–13
Oprowadzanie dla dzieci po wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1980–1990

Wystawa ukazuje najważniejsze tendencje w sztuce  młodego pokolenia. Jest też próbą zmierzenia się z legendą artystyczną miasta, którą od połowy XIX wieku tworzą wybitne osobowości artystyczne. W trakcie oprowadzania dzieci będą miały możliwość stworzenia swoich własnych prac. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji głównej na pięć minut przed oprowadzaniem.

godz. 13–15
Warsztaty dla dzieci z Małgorzatą Markiewicz Patchworkowa społeczność

Warsztaty artystyczno-edukacyjne z Małgorzatą Markiewicz, artystką, której prace znajdują się w Kolekcji MOCAK-u. Do udziału w warsztatach zachęcamy szczególnie dzieci (6–13 lat). Pod kierunkiem artystki będą tworzyć własne projekty domów, w których chciałyby zamieszkać wraz z rodziną. Warsztaty wpisują się w obecny kierunek poszukiwań autorki, zainteresowanej procesem udomowienia i formami negocjowania własnej autonomii we współdzielonej z innym przestrzeni oraz kulturze.
Uczestnicy zostaną również zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym Ciekawość - pierwszy krok do... MOCAK-u.
Wstęp wolny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem: edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29.

godz. 15–16
Oprowadzanie po wystawach prezentowanych w MOCAK-u

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z ekspozycją Artyści z Krakowa. Generacja 1980–1990, ukazującą dorobek młodych twórców mieszkających i pracujących w Krakowie, a także z pracami węgierskiego artysty Csaby Nemesa na wystawie Gdy polityka wchodzi w codzienność. Polecamy także zdjęcia Wojciecha Wilczyka inspirowane poematem Grzegorza Wróblewskiego na prezentacji Poezja i fotografia – projekt „Blue Pueblo” oraz instalację Figury niemożliwe, pokazywaną po raz pierwszy w Pawilonie Polskim w ramach 14. Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji w 2014 roku. W Galerii Re będzie można zobaczyć wystawę Młode malarstwo z Linzu, prezentującą obrazy studentów Kunstuniversität Linz w Austrii, w Galerii Beta zaś – materiały dokumentujące działalność Josepha Beuysa, Tadeusza Kantora i Richarda Demarco w Edynburgu. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji głównej na pięć minut przed oprowadzaniem.

godz. 16–19
Oprowadzania po Bibliotece Mieczysława Porębskiego

W Bibliotece biografia i dorobek Profesora łączą się z historią sztuki polskiej XX wieku. Podczas zwiedzania uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się bliżej z księgozbiorem w gabinecie wszechstronnego humanisty, pełnym unikatowych książek i obrazów. Będzie także można skorzystać z bogatej oferty Biblioteki MOCAK-u.

W Dniu Otwartych Drzwi goście Muzeum zostaną obdarowani upominkami, co 50. zwiedzający otrzyma jedną publikację MOCAK-u.

MOCAK Bookstore przez cały dzień oferuje 20 procent zniżki na wybrane publikacje Muzeum, a MOCAK Cafe proponuje 10-procentowy rabat na wszystkie pozycje w menu. Muzeum będzie otwarte w godz. 11–19, ostatni goście proszeni są o przybycie do godz. 18.