OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Archiwum

Archiwum

//Modern Easter Egg//, autorka Natalia Janiszewska

Warsztaty tradycyjnego woskowego malowania pisanek dla młodzieży i dorosłych

W niedzielę, 26 marca, o godzinie 14 zapraszamy na warsztaty tradycyjnego woskowego malowania pisanek – symbolu spotkania z wiosną i przygotowań do Wielkanocy. Każdy będzie mógł stworzyć swój własny projekt i tradycyjną pisankę pod okiem ukraińskiej artystki Natalii Janiszewskiej

więcej ›
geo grafiki b iext117184624

Aktywne czytanie. Geo-grafiki

W sobotę, 25 marca, o godzinie 12 i 14.30 (dwie grupy) z­­apraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Geo-grafiki autorstwa Reginy Giménez w tłumaczeniu Karoliny Jaszeckiej.

więcej ›
Jerzy Nowosielski, //Dziewczyny na statku//, 1981, olej / płótno, 80 × 100 cm, Kolekcja Galerii Starmach, fot. M. Gardulski

Oprowadzanie po wystawie Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska tłumaczone na polski język migowy (PJM)

W sobotę, 15 kwietnia, o godzinie 16 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska w języku polskim tłumaczone symultanicznie na polski język migowy (PJM). Oprowadzanie potrwa około półtorej godziny.

więcej ›
Fot. Dominika Mucha

Lukáš Houdek. Hidźra – pomiędzy płciami – otwarte oprowadzanie po wystawie

W sobotę, 1 kwietnia, o godzinie 12 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie, które poprowadzi autor przedstawionych na niej zdjęć, czeski artysta Lukáš Houdek.

więcej ›
Jerzy Nowosielski, //Skrzydło archanioła//, 1947, olej / płótno, 67 × 99,7 cm, Kolekcja Galerii Starmach, fot. M. Gardulski

Malarskie tajemnice – spotkanie wokół twórczości Jerzego Nowosielskiego

Prezentowane na wystawie Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska prace przyjaciół artysty staną się bogatym kontekstem przyglądania się malarstwu Nowosielskiego. Uczestnicy zwiedzą również Bibliotekę Mieczysława Porębskiego, gdzie w ramach ekspozycji stałej prezentowane są obrazy artysty, które ten podarował Profesorowi.

więcej ›
Fot. J. Vanooteghem | Unsplash

Dla ucha malucha. Zajęcia umuzykalniające dla dzieci do trzeciego roku życia

W sobotę, 18 marca, zapraszamy na rodzinne zajęcia umuzykalniające w MOCAK-u. Będziemy razem bawić się i śpiewać! Poznamy wspólnie rytmy, melodie i brzmienia różnych instrumentów.

więcej ›
Fragment zbiorów archiwalnych Kossakówki oraz pamiątki po Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Stefanie Jasnorzewskim oraz Magdalenie Samozwaniec, fot. R. Sosin

Historyczna Kossakówka – poszukujemy pamiątek i archiwaliów z domu Kossaków

Gromadząc zbiory przyszłego Muzeum w Kossakówce, poszukujemy przedmiotów, które stanowiły oryginalne wyposażenie historycznej willi, pamiątek po rodzinie Kossaków oraz fotografii ukazujących wnętrza dawnej Kossakówki oraz jej otoczenie.

więcej ›
Fot. Dział Wiedzy o Sztuce

Nowe zajęcia w MOCAK-u dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów!

Zapraszamy na nowe punkty w programie Muzeum skierowane do dzieci do lat trzech i ich opiekunów.

więcej ›
Mirosław Bałka, //AUSCHWITZWIELICZKA//, 2008–2009, rzeźba, Kolekcja MOCAK-u

AUSCHWITZWIELICZKA. Rzeźba Mirosława Bałki na Zabłociu w Krakowie

W 2023 roku MOCAK wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej, przy współpracy z firmą RE-Bau, ponownie wyeksponuje rzeźbę w przestrzeni publicznej. Obiekt znajdzie się w pobliżu mostu Kotlarskiego, na terenie poszerzonego parku Stacja Wisła na Zabłociu.

więcej ›
/aplikacja-tlumacz-online-pjm-polskiego-jezyka-migowego - 32651

Aplikacja tłumacz online PJM (polskiego języka migowego)

Na naszej stronie internetowej dostępna jest usługa tłumaczenia online z języka polskiego na PJM, dostosowana do potrzeb osób g/Głuchych i słabosłyszących.

więcej ›