Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Archiwum

Witkacy w Düsseldorfie

MOCAK wspólnie z Instytutem Polskim w Düsseldorfie przygotował wystawę Genialny chuligan, poświęconą twórczości Witkacego. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem. Ekspozycję można oglądać od 7 września do 7 grudnia.

więcej ›

Wtorki z Kolekcją

We wrześniu oraz październiku, w ramach całorocznego projektu Wtorki z Kolekcją, prezentujemy pracę Ewy Zarzyckiej Videozeszyty z 2013 roku.

więcej ›

Współpraca syryjskiej poetki Kholoud Charaf z Biblioteką MOCAK-u

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka MOCAK-u współpracuje z Kholoud Charaf, syryjską poetką, krytyczką sztuki i publicystką, która przebywa w Krakowie jako stypendystka programu ICORN – Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia dla pisarek i pisarzy, którzy z powodu prześladowań nie mogą żyć i tworzyć we własnej ojczyźnie.

więcej ›

MOCAK na Powiślu

MOCAK otworzył nowy Punkt Promocyjny w Krakowie!

więcej ›

Pomoce dla oka. Pokaz tyflografik i dotykowych opracowań dzieł z Kolekcji MOCAK-u

Codziennie od wtorku 9.10 do piątku 12.10, o godzinie 12 zwiedzający Muzeum będą mieli okazję posłuchać analizy i interpretacji wybranych dzieł z Kolekcji MOCAK-u. Audycje odbędą się w sali wystawienniczej, na poziomie -1, przy wybranym dziele sztuki.

więcej ›

Warsztaty Między-pokoleniowe

W sobotę 13 października o godzinie 15 zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych, w tym osoby z niepełnosprawnościami, do udziału w warsztatach poświęconych instalacji Stanisława Dróżdża Między.

więcej ›

60+ Kultura w MOCAK-u

W sobotę 29 września o godzinie 12.30 w ramach akcji 60+ Kultura zapraszamy seniorów na bezpłatne zwiedzanie wystawy Ojczyzna w sztuce.

więcej ›

Wernisaż Wycinanek polskich Alicji Białej

W piątek 5 października o godzinie 18 zapraszamy do Biblioteki MOCAK-u na wernisaż wystawy Wycinanki polskie Alicji Białej z udziałem artystki, Marcina Świetlickiego oraz Jarosława Borowca.

więcej ›

Konferencja Studia nad pamięcią w Polsce. Stan i kierunki badań

Zapraszamy na otwartą część konferencji Studia nad pamięcią w Polsce. Stan i kierunki badań, czyli panel dyskusyjny Czy memory studies mają przyszłość w Polsce, który odbędzie się w piątek, 28 września, w godzinach 11–13.

więcej ›

Festiwal Kultury bez Barier w MOCAK-u

Z okazji 6. Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych, w tym osoby z niepełnosprawnościami, na warsztaty i zajęcia edukacyjne o charakterze integracyjnym.

więcej ›