OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Archiwum

Archiwum

/mocak-najlepsza-unijna-inwestycja-w-malopolsce - 34680

MOCAK najlepszą unijną inwestycją w Małopolsce

MOCAK wygrał plebiscyt „Gazety Wyborczej” „Szukamy złotych gwiazd” na najlepszą małopolską inwestycję zrealizowaną przy udziale środków unijnych.

więcej ›
/mocak-dla-ukrainy - 34526

MOCAK dla Ukrainy

Oferujemy bezpłatny wstęp do MOCAK-u dla uchodźców z Ukrainy. Przy recepcji znajdziecie puszkę Polskiej Akcji Humanitarnej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zbiórkę „SOS Ukraina”. W MOCAK Bookstore dostępne są przypinki w ukraińskich barwach narodowych. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na działania edukacyjne w Muzeum dla rodzin uchodźczych z Ukrainy.

więcej ›
/mocak-forum-1-2021-17-archiwa-w-polu-sztuki - 33678

„MOCAK Forum” 1/2021 [17] ARCHIWA W POLU SZTUKI

Ukazał się 17. numer „MOCAK Forum”, który jest poświęcony archiwom. Redaktorką wydania jest Marika Kuźmicz.

więcej ›
porozmawiajmyo

Porozmawiajmy o Muzeum! Wizyty studyjne w MOCAK-u

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli środowiska edukacyjnego, także osoby korzystające ze zdalnego nauczania internetowego, do współpracy z MOCAK-iem i zorganizowania tematycznego spotkania dla grupy z zespołem Muzeum.

więcej ›
/czwartki-z-artystami-z-kolekcji-mocak-u-shinji-ogawa - 34365

Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. Shinji Ogawa

W marcu, kwietniu oraz w czwartek 5 maja prezentujemy wywiad z Shinjim Ogawą. Wraca on pamięcią do swojej edukacji artystycznej, opowiada o inspiracjach oraz podróżach, które niejednokrotnie są dla niego źródłem materiału twórczego.

więcej ›
/sztuka-na-wyciagniecie-reki - 32468

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Sztuka na wyciągnięcie ręki to nowy projekt stworzony z myślą o odbiorcach niewidomych i słabowidzących. Cykl składa się z audiodeskrypcji przedstawiających prace z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›
Muntean / Rosenblum, bez tytułu [Cała scena…], 2014, olej / płótno, 171,5 × 225 × 4 cm, Kolekcja MOCAK-u, Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Malarstwo z Kolekcji MOCAK-u w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

MOCAK przygotował wybór kilkunastu obrazów z Kolekcji, które zreprodukowano w formie wydruków na płótnie. W naszym wyborze wzięliśmy pod uwagę szczególne okoliczności ekspozycyjne. Ta sztuka jest przeznaczona dla osób oczekujących na wizytę u lekarza, diagnozę lub zabieg.

więcej ›
Materiały graficzne wydarzenia „Święto Rodziny Krakowskiej”

Święto Rodziny Krakowskiej z MOCAK-iem

Podczas tegorocznej edycji Święta Rodziny Krakowskiej zapraszamy na warsztaty Aktywne czytanie oraz do mobilnego Muzeum na Błoniach!

więcej ›
Biblioteka MOCAK-u, fot. Dział Promocji, MOCAK

Noc Muzeów w Bibliotece MOCAK-u

Z piątku na sobotę, 13/14 maja, ze względu na odbywającą się Noc Muzeów Biblioteka MOCAK-u będzie otwarta w godzinach 18–1.

więcej ›
Budynek MOCAK-u, fot. R. Sosin

Noc Muzeów 2022 w MOCAK-u

W piątek 13 maja zapraszamy na Noc Muzeów do MOCAK-u! Muzeum będzie czynne od godziny 18 do 1 w nocy. Tego dnia wszystkim zaoferujemy bilet specjalny za 1 zł. Zwiedzający będą mogli zobaczyć wszystkie wystawy oraz wziąć udział w wydarzeniach zorganizowanych z tej okazji.

więcej ›