OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Archiwum

Archiwum

porozmawiajmyo

Porozmawiajmy o Muzeum! Wizyty studyjne w MOCAK-u

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli środowiska edukacyjnego, także osoby korzystające ze zdalnego nauczania internetowego, do współpracy z MOCAK-iem i zorganizowania tematycznego spotkania dla grupy z zespołem Muzeum.

więcej ›
/ciche-godziny-w-mocak-u - 32656

Ciche godziny w MOCAK-u

W każdą środę od 16 do 19 w MOCAK-u obowiązują ciche godziny, podczas których w przestrzeni ekspozycyjnej nie będą organizowane wydarzenia, oprowadzania czy warsztaty, a prace emitujące głośne dźwięki oraz intensywne światło zostaną ściszone lub wyłączone.

więcej ›
/aplikacja-tlumacz-online-pjm-polskiego-jezyka-migowego - 32651

Aplikacja tłumacz online PJM (polskiego języka migowego)

Na naszej stronie internetowej dostępna jest usługa tłumaczenia online z języka polskiego na PJM, dostosowana do potrzeb osób g/Głuchych i słabosłyszących.

więcej ›
/be-for-oees-praca-nad-spektaklem-podglad-podwojny-krystian-lupa-piotr-skiba-maria-anna-potocka - 33291

Be for OEES. Praca nad spektaklem. Podgląd podwójny. Krystian Lupa, Piotr Skiba, Maria Anna Potocka

W niedzielę 14 listopada o godz. 17 odbędzie się spotkanie Be for OEES, otwierające kongres Open Eyes Economy Summit. Wyświetlane nagrania z prób do spektaklu Procesu na żywo będą komentować reżyser Krystian Lupa oraz aktor Piotr Skiba w rozmowie z Marią Anną Potocką.

więcej ›
Muntean / Rosenblum, bez tytułu [Cała scena…], 2014, olej / płótno, 171,5 × 225 × 4 cm, Kolekcja MOCAK-u, Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Malarstwo z Kolekcji MOCAK-u w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

MOCAK przygotował wybór kilkudziesięciu obrazów z Kolekcji, które zreprodukowano w formie wydruków na płótnie. W naszym wyborze wzięliśmy pod uwagę szczególne okoliczności ekspozycyjne. Ta sztuka jest przeznaczona dla osób oczekujących na wizytę u lekarza, diagnozę lub zabieg.

więcej ›
/czwartki-z-artystami-z-kolekcji-mocak-u-krzysztof-wodiczko - 33005

Czwartki z artystami z Kolekcji MOCAK-u. Krzysztof Wodiczko

We wrześniu oraz październiku prezentujemy wywiad z Krzysztofem Wodiczko, w którym artysta opisuje swoje doświadczenia w pracy z grupami wykluczonymi społecznie.

więcej ›
/sztuka-na-wyciagniecie-reki - 32468

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Sztuka na wyciągnięcie ręki to nowy projekt stworzony z myślą o odbiorcach niewidomych i słabowidzących. Cykl składa się z audiodeskrypcji przedstawiających prace z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›
Julius von Bismarck, //Landscape Painting (Forest)//, 2016, wideo, 19 min 40 s, Kolekcja MOCAK-u, Zakup pracy dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Natura – materiał twórczy. Kolekcja MOCAK-u w Wilnie

W dniach 15–17 października odbędą się Międzynarodowe Targi Sztuki ArtVilnius’21. Jest to największe tego rodzaju wydarzenie w krajach bałtyckich. Podobnie jak w poprzednich latach towarzyszy mu specjalny program wystawienniczy, w którego ramach MOCAK po raz szósty został zaproszony do przygotowania ekspozycji na bazie swoich zbiorów.

więcej ›
//Mobilistan//, 2021, courtesy Anne & Christian Manss

Projekt Mobilistan w Krakowie

Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen, Mahalla Festival oraz MOCAK zapraszają w weekend 22–23 października do podcieni Muzeum, gdzie prezentowany będzie międzynarodowy projekt artystyczny Mobilistan – pierwsze mobilne państwo w przestrzeni limuzyny, stworzone przez Manafa Halbouniego oraz Christiana Manssa.

więcej ›
/koncert-exilarte-w-mocak-u - 33119

Koncert kwartetu smyczkowego ARTEL w MOCAK-u

We wtorek 5 października o godzinie 19 zapraszamy na koncert kwartetu smyczkowego ARTEL, który wykona dzieła Gideona Kleina, Hansa Krásy i Arnolda Schönberga. Wydarzenie organizowane jest przez Konsulat Generalny Austrii w Krakowie we współpracy z Centrum Exilarte z Wiedeńskiego Uniwersytetu Muzycznego.

więcej ›