OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktualności

Aktualności

Zespół Działu Wiedzy o Sztuce, fot. Dział Promocji, MOCAK

Halo, MOCAK!

W każdy piątek między godziną 15 a 16 porozmawiamy o tym, co się dzieje w Muzeum, odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące MOCAK-u oraz dostępności naszej instytucji dla osób ze szczególnymi potrzebami. Do usłyszenia!

więcej ›
Wystawa //Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969//, widoczne prace Roberta Bubla, fot. Dział Promocji, MOCAK

Minioprowadzania. W Muzeum i online!

W lutym, marcu, kwietniu i maju w każdą środę o godzinie 12 zapraszamy na minioprowadzania w języku polskim. Do spotkań można dołączyć na ekspozycji lub obejrzeć transmisję na żywo na Facebook-u MOCAK-u.

więcej ›
/sztuka-na-wyciagniecie-reki - 32468

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Sztuka na wyciągnięcie ręki to nowy projekt stworzony z myślą o odbiorcach niewidomych i słabowidzących. Cykl składa się z audiodeskrypcji przedstawiających prace z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›
/sztuka-dostepna-w-mocak-u - 32399

Sztuka dostępna w MOCAK-u

Zapraszamy do Muzeum na otwarte spotkania o dostępności, podczas których będzie można zapoznać się z tyflografikami i opracowaniami dotykowymi dzieł z naszej Kolekcji. W przestrzeni ekspozycyjnej zostanie utworzone stanowisko, gdzie odbiorcy będą mogli odsłuchać audiodeskrypcje, a także porozmawiać ze specjalistkami z dziedziny dostępności.

więcej ›
Widoczny fragment pracy Marka Chlandy, //Uzdrowisko//, 2011/2012, instalacja, wymiary zmienne, courtesy M. Chlanda, fot. Dział Promocji, MOCAK

Minioprowadzania w języku rosyjskim. W Muzeum i online! | Мини-экскурсии на русском языке. В музее и онлайн!

Zapraszamy na nową serię wydarzeń – comiesięczne minioprowadzania w języku rosyjskim. Do tych krótkich spotkań dotyczących wybranych dzieł sztuki można dołączyć na ekspozycji lub obejrzeć transmisję na żywo na Facebook-u MOCAK-u.

więcej ›
Grzegorz Sztwiertnia, //Łańcut IA//, z cyklu //Polskie miasteczka II//, 2017, olej / płótno, 170 × 170 cm, courtesy G. Sztwiertnia, fot. Dział Promocji, MOCAK

Minioprowadzania w języku ukraińskim. W Muzeum i online! | Міні-екскурсії українською мовою. Наживо та онлайн!

Zapraszamy na nową serię wydarzeń – comiesięczne minioprowadzania w języku ukraińskim. Do tych krótkich spotkań dotyczących wybranych dzieł sztuki można dołączyć na ekspozycji lub obejrzeć transmisję na żywo na Facebook-u MOCAK-u.

więcej ›
Małgorzata Blamowska, bez tytułu, 2007, olej / płótno, Kolekcja MOCAK-u

Minioprowadzanie w języku ukraińskim | Міні-екскурсії: Роль кольору.

W czwartek 20 maja o godzinie 12 zapraszamy na minioprowadzanie w języku ukraińskim pod tytułem Rola koloru. Do spotkania można dołączyć na ekspozycji lub na Facebook-u MOCAK-u.

więcej ›
Grzegorz Sztwiertnia, //Pińczów IA//, z cyklu /Polskie miasteczka II//, 2018, olej / płótno, 170 × 170 cm, courtesy G. Sztwiertnia

Minioprowadzanie w języku rosyjskim | Мини-экскурсии: Эскиз. Творческий процесс или готовое произведение?

W czwartek 6 maja o godzinie 12 zapraszamy na minioprowadzanie w języku rosyjskim pod tytułem Szkic. Proces twórczy czy skończone dzieło? Do spotkania można dołączyć na ekspozycji lub na Facebook-u MOCAK-u.

więcej ›
/minioprowadzanie-w-jezyku-rosyjskim-kwiecien - 32089

Minioprowadzanie w języku rosyjskim | Мини-экскурсии: Пространственная форма как носитель информации.

W czwartek 8 kwietnia o godzinie 12 zapraszamy na minioprowadzanie w języku rosyjskim pod tytułem Forma przestrzenna – przekaźnik informacji. Do spotkania można dołączyć poprzez transmisję na żywo na Facebooku MOCAK-u.

więcej ›
Wystawa //Współczesne modele realizmu//

Minioprowadzanie w języku rosyjskim | Мини-экскурсии: Документирование окружающего мира. Постановка и реальность

W czwartek 11 marca o godzinie 12 zapraszamy na minioprowadzanie w języku rosyjskim pod tytułem Utrwalanie rzeczywistości. Inscenizacja i realność. Do spotkania można dołączyć na ekspozycji lub na Facebook-u MOCAK-u.

więcej ›