OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie //Figury niemożliwe//

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Figury niemożliwe

14.11.2015 godz. 11

Opublikowano: 04.11.2015

Zapraszamy w sobotę 14 listopada o godzinie 11 na oprowadzanie po wystawie Figury niemożliwe z udziałem współkuratorki Doroty Leśniak-Rychlak.

Figury niemożliwe, fot. R. Sosin

Pierwsza odsłona wystawy Figury niemożliwe miała miejsce w Pawilonie Polskim w ramach 14. Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji. Zwycięski projekt konkursu Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki został przygotowany przez Instytut Architektury i Jakuba Woynarowskiego.

W MOCAK-u prezentujemy najważniejszy element projektu reprezentującego Polskę na Biennale Architektury. Jest nim zrealizowana w skali 1:1 replika baldachimu znajdującego się nad wejściem do grobu marszałka Józefa Piłsudskiego. Baldachim został wybudowany w 1937 roku przy katedrze na Wawelu według projektu Adolfa Szyszko-Bohusza.

Dr Dorota Leśniak-Rychlak (1972) – redaktorka naczelna „Autoportretu. Pisma o dobrej przestrzeni” wydawanego przez Małopolski Instytut Kultury. Z wykształcenia historyczka sztuki i architektka. Kuratorka wystawy Charlesa Renniego Mackintosha w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie (1996) i współkuratorka wystawy 3_2_1. Nowa architektura w Japonii i Polsce w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (2004). Prezeska fundacji Instytut Architektury.

Instytut Architektury to fundacja założona w Krakowie w 2011 przez Dorotę Jędruch, Dorotę Leśniak-Rychlak, Piotra Bujasa i Michała Wiśniewskiego, wspierana od swego powstania przez Magdalenę Petrynę.

Oprowadzanie w cenie biletu, nie obowiązują zapisy.