OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Premiera książki Krzysztofa Wodiczko //Obalenie wojen//

Premiera książki Krzysztofa Wodiczko Obalenie wojen

26.10.2013 godz. 16

Opublikowano: 07.10.2013

Czy da się zmienić świat, tak by wyeliminować z niego wojny?
Czy sztuka może się przyczynić do zmiany sytuacji społeczno-politycznej? Polskie wydanie Obalenia wojen przybliża zakrojony na szeroką skalę projekt Krzysztofa Wodiczko, wśród którego postulatów znajduje się przekształcenie paryskiego Łuku Triumfalnego w Światowy Instytut na rzecz Obalenia Wojen.

O książce porozmawiają: dyrektor MOCAK-u Maria Anna Potocka, Adam Michnik, autor przedmowy do polskiego wydania, oraz Krzysztof Miller, fotoreporter.

Premiera polskiego wydania odbędzie się na 17. Targach Książki w Krakowie 26 października, godz. 16, sala seminaryjna nr 1.

Adres: ul. Centralna 41a, 31-586 Kraków

Krzysztof Wodiczko
Artysta znany ze swoich interwencjonistycznych przedsięwzięć medialnych, takich jak animacje pomników z udziałem zwiedzających i projektów sprzętu performatywnego, opracowywanych wspólnie z marginalizowanymi i wyobcowanymi mieszkańcami miast – które mają inspirować i umożliwiać otwarty przekaz i komunikację ich głosu i doświadczeń.
Krzysztof Wodiczko został wyróżniony Hiroshima Art Prize za twórczy wkład w pokój na świecie. Jest profesorem projektowania artystycznego i własności publicznej w Graduate School of Design na Uniwersytecie Harvarda i wizytującym starszym wykładowcą w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Wodiczko publikuje od 50 lat, wśród jego licznych tekstów znalazły się ostatnio The City of Refuge: A 9/11 Memorial i Krzysztof Wodiczko, wydane nakładem oficyny Black Dog Publishing. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku, Bostonie i Warszawie.

Rejestracja spotkania